Jesteś tu: Anna Szyszkowska

Anna szyszkowska

kobieta, matka, przedsiębiorczyni, fundatorka Fundacji Wspierającej Zdrowienie ASNATURY.PL

Ponad ćwierć wieku bycia częścią systemu opieki zdrowotnej doprowadziło mnie do miejsca, w którym nie da się przeoczyć połączenia pomiędzy fizycznością oraz psychiką w procesach zdrowienia i chorowania.
Zdobyte doświadczenie oraz wykształcenie stanowią podstawę prowadzonych przeze mnie warsztatów na temat zarządzania zdrowiem.
Spotkania są indywidualne lub grupowe.
Występują w dwóch opcjach czasowych:
– do pięciu godzin
– powyżej pięciu godzin.
Pełna oferta dostępna jest w zakładce sklep na naszej stronie internetowej ASnatury.pl – kliknij tu aby zobaczyć 
Znajdują się tam także opracowania dotyczące doskwierających problemów, ujęte w perspektywie holistycznej. Opierają się na poszerzanej przez dziesiątki lat wiedzy, na którą składają się teoretyczne podstawy zdobyte podczas studiów na uczelniach wyższych, informacje pochodzące z dodatkowych kursów, wielu branżowych szkoleń i konferencji oraz praktyka i doświadczenie.
Proponowany w nich sposób postępowania prowadzi krok po kroku do celu, którym jest lepsza jakość życia i zdrowia.

Wykształcenie i doświadczenie
    Aktualnie jestem uczestniczką studiów podyplomowych na kierunku psychosomatyka i somatopsychologia na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
    W 2017 roku ukończyłam dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie dietoterapii na Wydziale Nauk Społecznych i Nauk Medycznych w Wyższej Szkole Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie.
    17 czerwca 2003 roku ukończyłam studia wyższe magisterskie na kierunku farmaceutycznym w zakresie farmacji aptecznej na Wydziale Farmaceutycznym Akademii Medycznej w Lublinie.
    Po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów wyższych w 2003 roku zaczęłam pracę w aptece.
    Po dziesięciu latach pracy, 17 czerwca 2013 roku, uzyskałam tytuł specjalisty w specjalności: farmacja apteczna.
    W 2019 roku ukończyłam półroczny kurs homeopatii organizowany przez Słowacką Akademię Homeopatii Klasycznej (SAKH) prowadzony przez mgr Silvię Trojanowską, a następnie przez trzy lata uczęszczałam na kurs rozszerzony prowadzony przez Dyrektora Akademii SAKH lekarza Vladimira Petroci w Warszawie.
    W 2017 roku doświadczyłam sytuacji choroby nowotworowej u bliskiej mi osoby. Byłam towarzyszką podczas diagnozowania, badań, prób leczenia, pogarszania się stanu, całego procesu odchodzenia, ostatecznie zakończonego śmiercią w styczniu 2018 roku. To w tamtym czasie na mojej drodze pojawiły się konopie.
    Byłam w stanie głębokiej żałoby, kiedy zaczęło się moje poznawanie tej rośliny. W tamtych czasach informacji na temat jej zastosowania było jeszcze mniej niż dzisiaj. Temat konopi jest bardzo złożony. Aby go zrozumieć, musiałam zgłębiać mechanizmy przez które oddziałują z organizmem, czytać o różnicach pomiędzy poszczególnymi kannabinoidami, a nawet samymi konopiami, szukać dawek jakie mogłyby być stosowane w różnych przypadłościach. Następnie, aby połączyć elementy układanki, korzystałam z ogólnej wiedzy dotyczącej leków.
    Przez kilka lat współpracowałam, na zasadzie wolontariatu, z właścicielem firmy wytwarzającej ekstrakt z konopi włóknistych. Moje artykuły dotyczące konopi pisane dla owej firmy znalazły się w czterech numerach miesięcznika „Zdrowie bez leków”. (Były to wydania z lipca, września, listopada i grudnia 2020 roku.) W jednym z wydań podany był numer telefonu, na który mógł bezpłatnie zadzwonić każdy, kto chciał zadać pytania dotyczące konopi. Po ukazaniu się gazety, telefon dzwonił przez cały czas. Podczas prowadzenia jednej rozmowy, przychodziło powiadomienie o kilkunastu próbach połączenia. Nie dawało się oddzwonić, ponieważ zanim wybrałam jakiś numer, wskakiwała kolejna rozmowa. Dodzwaniał się ten, kto trafił na wolną linię.
    Taka intensywność rozmów trwała kilka miesięcy. Tematy dotyczyły ogromnego wachlarza chorób. Zgłaszały się osoby w bardzo zróżnicowanym stanie. Każdy zadawał pytania, oczekiwał odpowiedzi, potrzebował uwagi i czasu. Rozmowa z jedną osobą rzadko kiedy trwała mniej niż godzinę. Bywały rozmowy nawet ponad trzygodzinne, które i tak nie zamykały tematu.
    To w tamtym czasie zrozumiałam, że napisanie książki jest niezbędne. Niemal od razu wpadł mi do głowy tytuł: „Konopie i zdrowie”. Nareszcie jest ukończona. Wkrótce będzie do nabycia na naszej stronie internetowej ASnatury.pl. Znajdują się w niej odpowiedzi na wszystkie pytania jakie można zadać w temacie konopi oraz omówienie wielu innych aspektów mających wpływ na zdrowie.
    Prywatnie jestem mamą młodego człowieka, który w 2023 roku osiągnął pełnoletność. W dzieciństwie przejawiał problemy neurologiczno – rozwojowe. Postawiona przez lekarza diagnoza ADHD – podtyp mieszany częściowo obrazuje problemy z jakimi mierzyło się moje dziecko i ja, jego matka. Wdrażane przez lata procedury i sposoby radzenia sobie z trudnościami zaowocowały tym, że mój syn jest dzisiaj w pełni samodzielnym młodym człowiekiem, pewnie wkraczającym w dorosłość. Jego i moja historia, problemy i etapy poprawy zostały przedstawione między innymi w książce „Konopie i zdrowie”.

Shopping Cart
Scroll to Top